Slovensko ani v druhom zápase neporazilo Česko

Slovenská reprezentácia po včerajšom zápase ani dnes nenašla recept na českú obranu,keď prehrala 0:2.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slovensko cesko

Prvú tretinu sme začali úvodnou šancou Lantošiho, no žiaľ neúspešne pre nitrianskeho hráča. Naopak svoju prvú strelu na bránu premenili Česi v gól, keď sa presadil hráč prvej formácie Zaťovič. Slováci boli v prvej tretine dosť nevýrazní, čo vyústilo k druhému inkasovanému gólu z hokejky Tomáška. Ku koncu tretiny mohol znížiť Sukeľ, keď z dobrej pozície minul. Prvá tretina skončila výsledkom 0:2.

V druhej tretine od úvodu Slováci zlepšili korčuľovanie, streľbu a postupne vyrovnávali hru. V 22 minúte mohol znížiť Buček, ktorý chcel zasunúť puk spoza bránky. Chýbala mu väčšia dôraznosť a mohli sme znížiť. Slováci si vytvorili tlak na dlhšie obdobie. Pár minút pred koncom druhej tretiny sľubne vystrelil Sekera, žiaľ sme sa netešili ani teraz z gólu. Tretina skončila bezgólovým výsledkom.

Na začiatku tretej tretiny nás zastavilo skóre vylúčenie. Slováci sa úspešne ubránili a celú tretinu boli aktívnejší, lepšie korčuľovali a snažili sa streliť kontaktný gól. Českí hráči boli mnohokrát vylučovaní, ale ani jednu presilovku sa nám nepodarilo využiť. V závere sme hrali presilovku, a pri nej sa  tréner rozhodol odvolať Čiliaka, a tak sme teda mali o 2 hráčov naviac. Výsledok sa nám nepodarilo skorigovať. Zápas skončil výsledkom 0:2 pre hráčov z Česka.

Slovensko sa v ďalšom prípravnom zápase stretne 4.mája o 16:00 s Veľkou Britániou.

SLOVENSKO – ČESKO 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 3. Zaťovič, 18. Tomášek (Kolář). Rozhodovali: Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

SR: Čiliak – Čajkovský, Sekera, Ďaloga, Fehérváry, Grman, Rosandič, Štajnoch, Koch – Pánik, Sukeľ, Buček – Studenič, Kytnár, Nagy – Lantoši, Zigo, Lunter – Svitana, Buc, Bondra
ČR: Bartošák – Gudas, Krejčík, Sklenička Moravčík, Zámorský, Jeřábek, Kundrátek, Kolář – Voráček, Jan Kovář, Zaťovič – H. Zohorna, Chytil, Tomášek – Řepík, Hanzl, Kubalík – Rousek, T. Zohorna, Červený