SLOVENSKÉ WINTER CLASSIC PRE ZVOLEN!

Banská Bystrica 2:3 Zvolen

Góly: Asselin (Faille, Selleck), Bartánus (Mihálik); Chovan, Špirko (Andrisík, Šišovský), Mitchell (Špirko, Zuzin)

Najväčšia hokejová akcia na Slovensku je za nami. Zápas pod holým nebom, ktorý bol poznačený daždivým počasím ovládli hokejisti spod Pustého hradu. Aj napriek nepriaznivým podmienkam, ktoré divákom nedopriali technickejší hokej si to oba tímy na klzisku nedarovali. V tomto zápase išlo o prvé miesto v tabuľke, čo značí, že motivácia tímom určite nechýbala. Prvá tretina bola v réžií zvolenských hokejistov, ktorý sa vďaka gólom Chovana a Špirka dostali do vedenia.

Aj napriek výraznejšej streleckej prevahe baranov v druhej časti hry skóre navýšili naopak hostia. V presilovej hre sa Zvolen presadil vďaka gólu Mitchella. Baranom sa na radosť domácich fanúšikov podarilo znížiť v polovici druhého dejstva. Zámorská spolupráca po osi Selleck – Faille – Asselin s gólovým zakončením posledného menovaného zafungovala fantasticky. 1:3.

Do poslednej tretiny nastúpili oba tímy s veľkým odhodlaním. Bystričania s odhodlaním vyrovnať a Zvolenčania s odhodlaním udržať náskok. Po chybe Slobodu a strelenom góle Petráša vyzeralo, že zápas je rozhodnutý. Následné však hostí zarmútil videorozhodca, ktorý gól neuznal kvôli posunutej bráne domácich. Táto situácia zmenila dianie zvyšku tretej tretiny. Namiesto definitívneho strhnutia zápasu na stranu Zvolena sa barani vďaka Marekovi Bartánusovi dostali na rozdiel jedného gólu. O drámu bolo postarané! V závere ani veľký tlak a niekoľké šance domácim k vyrovnaniu nepomohli. Rytieri teda dokázali tesný náskok udržať a ovládli WINTER CLASSIC!

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Marshall, Mihalik, Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Češík, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Lunter, Higgs, Bartánus – Lamper, Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Matoušek.

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Fraser, Poyhonen, Roman, Vandane, Ulrych, Ružička, Pufahl, Hraško – Handlovský, Špirko, Zuzin – Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen

Rozhodca: Jonák, Lokšík – Gajan, Smrek.