Slovenská vysoká výhra nad Britmi!

Slovenskí hokejisti včera zdolali Veľkú Britániu vysoko 6:1 a v príprave ich preveria už len Nóri. Štadión v Poprade zažil včera predposledný zápas slovenskej reprezentácie pred MS.

V zostave už aj s Černákom či Marinčinom sme už od úvodných minút diktovali tempo hry. Súper to bol húževnatý, s vynikajúcim brankárom Bownsom. Do streleckej listiny sa zapísalo 6 hráčov. 5 útočníkov a obranca Marinčin. Od tretej tretiny sa do bránky postavil Denis Godla.

SLOVENSKO 6:1 VEĽKÁ BRITÁNIA

Góly a asistencie: 10. Zigo (Grman, Čajkovský), 29. Tatar (Pánik, Sukeľ), 36. Sukeľ (Grman), 40. Lantoši (Marinčin, Daňo), 46. Marinčin (Jaroš, Nagy), 49. Liška (Koch, Ďaloga) – 35. Farmer (Shields, O’Connor)

Slovensko: Čiliak (41. Godla) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Čajkovský, Grman, Koch, Ďaloga – Tatar (A), Sukeľ, Pánik – Nagy (A), Zigo, Studenič – Liška, Marcinko, Daňo – Buček, Buc, Lantoši

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O’Connor, D. Phillips, Richardson (A), Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara – Farmer, Perlini, Mosey – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Shields
Rozhodca: Stano, Orolin – Gegáň, Smrek

Diváci: 4 513