Slovan zdolal Slaviu Praha v súboji o pohár Ferdinanda Daučíka!

Slovan Bratislava zvíťazil aj v ďalšom prípravnom súboji, tentoraz 3:2 nad Slaviou Praha v zápase o pohár Ferdinanda Daučíka. Prvých 20 minút prvého polčasu bolo celkom pokojných, keď sa obe mužstvá snažili dostávať do šancí. Na prvý gól sme čakali do 24. minúty, keď sa presadil Moha po krásnej individuálnej akcii. Druhý gól sme mohli vidieť na konci 1. prvého polčasu, keď sa k lopte dostal Marin Ľjubičič, ktorý našiel po vzdušnom centri Andraža Šporara a ten poľahky zasunul loptu do siete.

V druhom polčase sme videli 3 góly. Už v 53. minúte sa tešili prvýkrát z gólu hostia, autorom gólu bol Tomáš Souček, ktorý si nabehol do 16-ky po rozohraní rohového kopu na krátko. O 7. minút neskôr už bolo vyrovnané, keď sa tešil z gólu znova Tomáš Souček, opäť to bolo po rohovom kope, tentokrát center do 16-ky, kde si práve najlepšie počínal hráč Slavie, 2:2. Hráči Slovanu sa museli veľmi rýchlo prebrať a začať hrať svoju hru, ktorá im vychádzala v 1. polčase. V 69. minúte sa po krásnej akcii tešili opäť domáci zásluhou Dejana Dražiča, ktorý dostal krásnu prihrávku od Mohu pred poloprázdnu bránu. Posledných 20 ‌ minút sa čakal nápor Slavie, ale toho sme sa nedočkali a to znamená, že sa Slovan teší z víťazstva!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SK SLAVIA PRAHA 3:2 (2:2)

Góly: 24. Moha, 45. Šporar, 69.  Dražič – 53. Souček, 59. Souček  počet divákov:5950