SLOVAN S ĎALŠOU PORÁŽKOU…

JOKERIT HELSINKI 3:0 SLOVAN BRATISLAVA

Góly: Manninen (Ikonen, Stollery), Manninen (O´Neill, Joensuu), Grant

Belasí nastúpili na ďalší dôležitý zápas KHL na ľade fínskeho Jokeritu Helsinki. Z fínskej metropoly sa body ľahko nenosia o čom sa presvedčili aj hokejisti bratislavského Slovanu.

Slovan išiel do zápasu s miernymi kozmetickými zmenami v zostave, keď v bránkovisku namiesto Jakuba Štěpánka nastúpil Marek Čiliak. Mohol to byť akýsi impulz na nakopnutie belasých, ktorí prehrali šesť zápasov v rade. Prvá tretina bola ako zvyčajne v zápasoch Slovanu vyrovnaná. Hostia stíhali korčuľovať, nedovolili Jokeritu výraznejší tlak, no v 13 minúte sa po chybe dvojice Čiliak – Klok presadil fínsky „snajper“ Manninen.

Slovan opäť zas a raz nevyhral…

Druhá tretina mala podobný priebeh. Neuznaný gól na domácej strane mohol byť pozitívnou správou pre belasých, keby však o dve minúty neinkasovali v oslabení 5na3 opäť z hokejky Manninena. Ofenzíva Slovana bola absolutne vynulovaná.

Dejstvo s poradovím číslom tri sa hralo len z povinnosti. Hostia boli sterilní, keď Zapolskeho v bránke Jokeritu ohrozili iba trikrát. Navyše v power-play sa presadil americký bek domácich, Alex Grant, ktorý upravil skóre na konečných 3:0.

Zamýšľam sa, či takýto hokej stojí za môj voľný čas…