Senzácia na úkor Hajduku Split a Dinama Minsk!

Včera sa okrem postupu hráčov Trnavy a Dunajskej Stredy uskutočnili v 1.predkole Európskej ligy dve veľké prekvapenia. Maltský klub Gzira do včera nikto nepoznal, ale po postupe cez Hajduk Split ho pozná už každý futbalový fanúšik. A zápas to bol naozaj neuveriteľný, lebo chorvátske mužstvo išlo do domácej odvety s náskokom 2:0. Po polčase dokonca viedli 1:0 a v tej chvíli už boli prakticky v 2.predkole. Fantastický obrat predviedli hráči maltského klubu, ktorý zavŕšil postupovým gólom z 96.minúty Kone, a tak Gzira vyradila popredný chorvátsky klub už v 1.predkole. Zo súťaže prekvapivo vypadol aj bieloruský Dinamo Minsk, ktorého vyradil lotyšský FK Liepaja. Prvý zápas skončil 1:1, a preto boli v domácom prostredí hráči Minsku favoritmi. Liepaja však všetkých prekvapila a zaslúžene po víťazstve 2:1 postupuje ďalej. Naopak klub, ktorý vyradil v minulom ročníku Dunajskú Stredu, končí tentoraz už v 1.predkole.