Roland Garros pozná „prekvapujúce“ meno víťaza trofeje

Paríž – Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal dvanástykrát v kariére víťazom grandslamového turnaja Roland Garros. Vo finále dvojhry na parížskej antuke ako svetová dvojka porazil štvorku „pavúka“ Rakúšana Dominica Thiema v 4 setoch 6:3 5:7 6:1 6:1

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thiem nadal roland garros

Prvý set si obaja hráči držali podanie do stavu 2:2, keď sa Thiem dostal k breaku, ktorý využil a viedol 3:2, ale v ďalšej hre oň prišiel. Obaja hráči predvádzali krásny celodvorcový tenis. Španielsky hráč za stavu 3:4 prelomil pohodlne Thiemove podanie a išiel podávať na výhru prvého setu.  Zvládol to bez menších problémov, keď premenil prvý setbal.

Druhý set bol vyrovnaný a hráči si nevytvorili breakbal do stavu 5:5. V dvanástej  hre sa dostal rakúsky hráč výborným returnom na stav 15:40, využil hneď prvú možnosť a zrovnal stav stretnutia na 1:1.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thiem roland garros 2019

V treťom sete Nadal dominoval od prvého fiftínu a dostal sa do vedenia 4:0, keď prelomil dvakrát rakúšanove podanie. Thiem robil veľa nevynútených chýb pri svojom a súperovom servise , zatiaľ čo Nadal na servise predvádzal takmer skvelé výkony. Thiem bol bezmocný a tak bojoval aspoň o odvrátenie hrozby kanára. Podarilo sa mu to pri svojom servise a znížil na 1:4 zo svojho pohľadu. V siedmej hre Thiemovi opäť nevyšlo podanie a za stavu 30:40 sa dostal skvelým úderom do vedenia 2:1 na sety ,keď využil hneď svoj prvý setbal.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nadal 12 roland garros

Španiel hral dokonalo aj na začiatku 4.setu, dominoval, nerobil chyby a na servise nedával súperovi šancu. Nadal sa dostal  do vedenia 2:0. Za tohto stavu mal síce Thiem dva brejkbaly, ale španielsky hráč skvele zaservoval a udržal svoje podanie . Následne si obaja podržali podanie a za stavu 4:1 Španiel po veľkom boji zobral podanie a išiel podávať na víťazstvo.  To si pohodlne postrážil a premenil druhý mečbal.

Nadal po krátko po zápase neskrýval emócie: „Ďakujem všetkým, ktorí dnes prišli na dvorec Philippa Chatriera. Chcel by som zablahoželať Dominicovi k skvelému turnaju. Dúfam, že v budúcnosti tiež vyhrá tento turnaj. Je to veľký dríč a bojovník, má veľkú vášeň pre šport.“

„Verím, že raz sa aj on dočká. Je to úžasné, že sa mi podarilo vyhrať Roland Garros dvanásťkrát. Nedokážem teraz ani opísať, čo prežívam, je to ako sen. Keď som tu hral v roku 2005 prvé finále, pripadalo mi to ako nedotknuteľné. Keby mi vtedy niekto povedal, že v Paríži vyhrám 12-krát, neuveril by som mu.“