V 29.kole anglickej Premier League na seba narazili londýnske veľkokluby Tottenham Hotspur a Arsenal Londýn.

Hostia sa ujali vedenia už v 16.minúte po tom, čo Monreal krásnou nahrávkou uvoľnil Aarona Ramseyho, ktorý sám pred Hugom Llorisom nezaváhal. Krátko na to loptu dostal do siete aj Kane, no gól kvôli tesnému ofsajdu neplatil. Poriadny rozruch spôsobili až posledné minúty úvodného dejstva, najskôr Alex Iwobi neprekonal strelou pod brvno Llorisa a o pár sekúnd neprekonal ani Eriksen Lena, ktorý si bravúrne poradil aj s dorážkou Sissoka.

Viac ako 81 tisíc divákov si muselo počkať na gólový okamih až do 74.minúty, kedy bola NESPRÁVNE odpískaná penalta pre Tottenham, kedže Kane stál v momente prihrávky v ofsajde. Harry Kane penaltu bez problémov premenil, bolo vyrovnané 1-1. No zlom prišiel v 90.minúte. Po centri Mchitarjana bol poslaný k zemi útočník Arsenalu Aubameyang a rozhodca ukázal na biely bod! Spomalený záber ukázal, že faul to nebol. Faulovaný Aubameyang sa postavil k bielemu bodu a potvrdilo sa pravidlo, že faulovaný hráč by nemal kopať jedenástku, pretože Aubameyang ju kopol tragicky. Lloris vyrazil. Fantastický záver pokračoval, Tottenham v závere zatlačil, no na center nedosiahol žiadny domáci hráč. V 95.minúte videl červenú kartu hosťujúci Lucas Torreira.