PROGNÓZA: MARTIN vs. BRATISLAVA!

Súboj druhého vs. siedmeho celku po základnej časti sa môže zdať ako ľahké sústo pre tím z Turca, no opak môže byť pravdou. Pre Bratislavu je siedme miesto nepotešujúce, určite dúfali v lepšie umiestnenie.

NAJLEPŠÍ STRELCI

32-gólový František Poliaček vs. 22-gólový Kroni Musliu

KÁDER

Martinský káder má veľkú silu, no na druhej strane, hlavne v obrane je veľmi úzky. Sila na brankárskom poste je ohromná, príchodom Dominika Riečického sa zvýšila nielen konkurencia ale aj kvalita. Obrane kraľuje Ján Tabaček s 33 bodmi, na obrancu slušné číslo. Obranné rady dopĺňajú aj ďalší produktívni beci, Jakub Burzik, Tomáš Rusina či Marek Pacalaj. V útoku to ide okrem spomínaného Poliačka(najproduktívnejší hráč) aj Jaroslavovi Markovičovi, Andrejovi Juráškovi, Ivanovi Brezniakovi či Čechovi Jakubovi Langhammerovi. Túto sezónu Martin odohral prevažne so Slovákmi ku ktorým sa pridali dvaja českí hokejisti a jeden Američan(so slovenským aj americkým občianstvom, 18-ročný Jozef Martancik). Posledný menovaný už prestúpil do Ameriky.

Káder Bratislavy bol počas sezónu doplnení o majstra Slovenska Vlastimila Lakosila. Obrana je poskladaná z prevažne mladých hokejistov, ani jeden totiž nemá nad 30 rokov, nastarším obrancom je 25-ročný Pavol Pavešic, zároveň je aj najproduktívnejším obrancom tímu. V útoku moc hráčov nevyniká, čo sa týka produktivity. Spomenúť môzeme Erika Smolku či Juraja Prokopa. Tím je zložený zo Slovákov doplnených o dvoch Čechov, Karela Nemca (GK) a Vlastimila Lakosila(GK). Mnoho hráčov je zo Slovana, ktorý úzko spolupracuje s HC Bratislava.

BRANKÁRSKE JEDNOTKY

Za jednotku v martinskom drese sme vybrali Branislava Bernáta, aj keď vieme, že jasná jednotka na play off určená nie je, pričom to môže byť hocikto z trojice gólmanov. Branislav Bernát má 21 rokov, úspešnosť v tejto sezóne má 92.3% s priemerom 2.19 gólu na zápas.

Na druhej strane by mal pozíciu jednotky zastávať čoskoro 40-ročný Vlastimil Lakosil. Rodák z Uherského Hradišťa prišiel do Bratislavy z SC Csíkszereda. V tejto sezóne sa môže pýšiť takmer 92% úspešnosťou a priemerom 3.42 gólu na zápas.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Bratislava 1:3 Martin

Martin 1:4 Bratislava

Bratislava 2:6 Martin

Martin 5:0 Bratislava

Náš tip: MARTIN 3:1 BRATISLAVA

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.