Preview: ŠKF Sereď – AS Trenčín

V sobotňajšom zápase sa o 17:00 stretnú na nitrianskom štadióne dva tímy, ktoré nehrajú na vlastnom štadióne, ŠKF Sereď hráva svoje domáca zápasy v Nitre a AS Trenčín hráva v Myjave u bývalého fortunaligistu. Zápas si môžete pozrieť na huste.tv.

Záber z prvého vzájomného zápasu Fortuna Ligy.

AS Trenčín ide do zápasu s nevídanou formou – z posledných 5 zápasov všetky prehrali! Budú sa teda musieť nakopnúť a vyhrať, pretože ak nevyhrajú ani teraz môžu sa ľahko dostať do druhej polovice tabuľky. V prípade výhry Serede, by sa Trenčín určite prepadol práve pod Sereď a mohlo by to narušiť plány na skupinu o titul, keďže od 5. do 9. miesta je to v tabuľke poriadne nabité! Sereď zažíva určite krajšiu situáciu, sú nováčik a po 13. kole sú v zóne postupu do skupiny o titul. Sľub bývalého reprezentanta Michalíka sa splnil, keď tvrdil, že Sereď nebude žiadny fackovací panák. Veľká škoda pre nich je, že nemôžu hrať svoje domáce zápasy v Seredi, ale o pár kilometrov na východ v Nitre.

Ľubomír Michalík v najcennejšom drese.

FORMA

Ako som už písal, AS Trenčín zažíva veľmi zlé obdobie. Z posledných piatich zápasov nezískali ani bod a so skóre 2:8 sú najhorším tímom vo forme z Fortuna ligy. Navyše, prekvapivo vypadli v Slovnaft cupe so Skalicou, keď Skalica rozhodla v nastavenom čase a poslala AS Trenčín domov pod Čákov hrad s nepríjemnou správou. Treba povedať, že Trenčín ani nemal silných súperov v posledných piatich zápasoch a budú ich čakať ťažkí súperi ako MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, či FC DAC 1904 Dunajská Streda, takže úlohou v tomto zápase bude určite získať všetky 3 body na úkor prijemného nováčikovského prekvapenia. V posledných piatich zápasoch hral Trenčín postupne s Nitrou 1:2, Podbrezovou 0:2, Michalovcami 1:2, Nitrou 0:1 a Ružomberkom 0:1.

ŠKF Sereď sa nachádza v lepšej forme ako ich ďalší súper. Napriek tomu, že hrali s ťažšími súpermi, získali 7 bodov z piatich zápasov a s pozitívnym skóre 7:6. Oproti Trenčínu sa im napríklad podarilo vyhrať doma s Ružomberkom po obrate z 0:1 na 3:1. Ďalej, Trenčínu sa nepodarilo vyhrať ani raz vyhrať s Nitrou, no Seredi sa to podarilo s výsledkom 2:1. ŠKF Sereď prehral iba v zápasoch s posledným majstrom, Spartakom Trnava 1:2 a najväčším ašpirantom na titul, so Slovanom Bratislava, taktiež 1:2. Oba zápasy hrali vonku.

 

DOMA/VONKU

Je to neuveriteľné, ale Sereď v šiestich domácich zápasoch prehrala len jeden, s Podbrezovou 1:2. Neuveriteľné z dôvodu, že hrajú už na druhom cudzom štadióne túto jeseň, najprv hrali v Myjave, no odkedy sa zrekonštruoval štadión v Nitre, hrajú tam. Zaujímavosťou je, že Sereď zo šiestich domácich zápasov uhrala výsledok 2:1 až štyri krát! Jeden z týchto výsledkov patril pre Podbrezovú – to je zatiaľ jediná prehra Serede na domácom trávniku. Zo všetkých domácich zápasov má Sereď skóre 12:6. Body sa teda na zápasoch vonku proti Seredi nezískavajú ľahko.

Štadión FC Nitra, na ktorom hráva domáce zápasy ŠKF Sereď.

 

V tomto ročníku Fortuna ligy sa tímom ťažko vyhráva na súperových ihriskách, to platí aj pre AS Trenčín. Zo šiestich zápasov vonku získali netradične len 7 bodov s negatívnym skóre 9:10. Trenčín všetky posledné tri zápasy vonku prehral, pred nimi sa im podarilo vyhrať v Senici 2:0 a Žiline 3:2 a remizovať na Pasienkoch so Slovanom Bratislava 3:3. Medzi tri posledné prehraté zápasy treba pridať aj pohárovú prehru 1:2 so Skalicou.

AS Trenčín v prvom vzájomnom zápase tohto ročníka vyhral s ŠKF Sereď 5:1 na domácej pôde a bude dúfať v podobný výsledok. Podľa formy a zápasov vonku, či zápasov Serede doma to budú mať veľmi ťažké a bude sa zrejme očakávať veľmi tesný výsledok, najpravdepodobnejšie výsledok 2:1 pre jedného z týchto dvoch tímov.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.