Preview: ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce

V sobotu o 17:00 bude hrať tak isto aj najväčší favorit na titul Fortuna Ligy, ktorý  potvrdzuje kvalitu a so šesťbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou vedú tabuľku. Do Bratislavy proti ním pricestujú desiate Michalovce. Zápas si môžete pozrieť na štadióne Pasienky alebo v priamom prenose na huste.tv.

ŠK Slovan Bratislava sa môže pochváliť vzájomnými zápasmi na Pasienkoch proti MFK Zemplín Michalovce. Trikrát sa zrodil výsledok 3:1 pre Slovan, trikrát 1:0 pre Slovan a raz sa delili body za remízu 0:0. Michalovce budú mať teda dosť práce, aby získali aspoň bod. Pre Slovan Bratislava to bude jeden z posledných zápasov na tomto štadióne, keďže Tehelné pole má byť hotové do konca roka, čiže mali by stihnúť aj posledné zápasy základnej časti na jar. Michalovciam sa však v poslednej dobe začalo dariť a v tabuľke poskočili o dve priečky vyššie a nechali tak za sebou Zlaté Moravce a Senicu.

Stavby na štadióne Tehelni pole vrcholia!

FORMA

Oba tímy majú v tejto dobe vcelku vyrovnanú formu, bude hrať druhý najlepší tím proti štvrtému v tabuľke formy.

ŠK Slovan Bratislava sa môže pochváliť formou 4 výhier a 1 remízou z posledných piatich zápasov. Skóre z týchto zápasov je 11:5. Slovan sa môže plne koncentrovať na Fortuna ligu, keďže v Europskej lige vypadol s Rapidom Viedeň a po nešťastnom nasadení Ljubičiča ich musel SFZ vyradiť zo Slovnaft Cupu. Slovan sa v týchto piatich zápasoch stretol prevažne menej kvalitnými tímami zo spodu tabuľky – so Sereďou 2:1, s Trnavou 2:1, so Senicou 2:2, so Zlatými Moravcami 3:1 a v poslednom zápase vyhral v Podbrezovej 2:0.

MFK Zemplín Michalovce však hrali s kvalitnejšími tímami z TOP 6. V nich predviedli nielen skvelé výkony, ale aj výsledky. Málokto by čakal, že najprv doma uhrajú remízu a postupne ďalej výhru s Trenčínom 2:1 (ktorý hrá v Myjave), remízu v Žiline, kde prehrávali, no nakoniec sa im podarilo uhrať remízu 2:2 a v poslednom zápase zaskočili aj Dunajskú Stredu, proti ktorej doma otočili z 0:1 na 2:1. Medzi týmito zápasmi sa im ešte podarilo 2x postúpiť v Slovnaft Cupe najprv so Šimonovanmi 4:0 a ďalšom kole vyradili druholigové Lipany 4:2. V lige majú z piatich posledných zápasov skóre 9:8.

 

DOMA/VONKU

ŠK Slovan Bratislava sa nachádza v tabuľke domácich zapasov na 3. mieste za Dunajskou Stredou a Ružomberkom. V domácom prostredí sa hráčom Slovanu nepodarilo vyhrať nad Nitrou (1:1), Trenčínom (3:3) a nad Senicou (2:2). V prípade Trenčína, stratil Slovan dvojgólové vedenie 3:1 a musel sa deliť o body. V prípade Senice musel dobiehať dvojgólové manko 0:2. Tento rok Slovan Bratislava prehral naposledy s Trenčínom ešte v strede apríla, odvtedy nenašiel na domácom trávniku premožiteľa, ani v Európskej lige.

ŠK Slovan Bratislava sa čoskoro bude lúčiť s Pasienkami.

MFK Zemplín Michalovce nie sú na tom najlepšie so zápasmi na súperovom ihrisku. No v posledných dvoch zápasoch sa im zacalo dariť. Keď najprv remízovali v Žiline 2:2 a v poslednom zapase sa im podarilo vyhrať nad Trenčínom na ich „domacej“ pôde v Myjave 2:1. Veľkú negatívnu sériu však ťahaju so Slovanom na jeho štadióne. Na Pasienkoch sa im ešte nikdy nepodarilo vyhrať! Ak by Michalovce vyhrali, nepretrhli by len svoju sériu na Pasienkoch, ale aj sériu Slovanu bez prehry na domácom štadióne. Podarí sa to harcovníkovi Igorovi Žofčákovi spolu s jeho tímom?

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.