PREVIEW: Azerbajdžan – Slovensko a náš tip

Už za chvíľu vypukne 3.zápas nášho reprezentačného výberu na horúcej pôde v Baku, preto sme si pre vás pripravili krátky článok, čo od tohto zápasu očakávame a na záver aj náš tip. Aj keď je favorit zápasu jasný, nájde sa pár faktorov, ktoré by mohli zápas výrazne ovplyvniť a hrať do kariet outsiderovi.

Jedným z nich je počasie. Očakáva sa veľké teplo, teplota by mala byť nad hranicou 30 stupňov Celzia. Nejde ani tak o samotnú horúčavu, ale skôr o vlhkosť, ktorá môže hráčom, ktorí nie sú zvyknutí na takéto ťažké podmienky zvyknutí, spôsobiť problémy. Určite je to výhoda pre domácich, ktorí v tomto prostredí odohrali nespočetné množstvo zápasov. Svoju úlohu môžu hrať aj diváci, ktorí budú určite na strane svojich miláčikov. No a do toho všetkého sa môže zapliesť podcenenie súpera alebo jednoducho neschopnosť prekonať tvrdú defenzívu Azerbajdžanu. Čím dlhšie vyrovnaný stav potrvá, tým lepšie sa bude hrať domácim.

Slovensko si ale žiadnu stratu bodov dovoliť nemôže, inak by sme si už výrazne skomplikovali boj o postup, aj tak v nesmierne vyrovnanej skupine. Naši hráči sa na kvalifikačný zápas naladili víťazstvom 5:1 v prípravnom zápase s Jordánskom. Prvý polčas od našich chlapcov nebol príliš presvedčivý, ale v druhom sme exotickému súperovi nedali šancu a ešte k tomu pošetrili dôležitých hráčov. Azerbajdžan doma prehral s Maďarsko 1:3, ale celkovo podal solídny výkon a kládol odpor až do konca.

Podobný zápas môžeme očakávať aj dnes. Veríme, že skvelé individuality na našej strane budú rozhodujúce, a preto dokážeme Azerbajdžan premôcť. Nebude to jednoduché a nemôžeme očakávať žiaden gólostroj. Naopak trpezlivosťou dokázať postupne otupiť húževnatosť súpera. Kvalitu na to určite máme, treba to len predviesť na ihrisku.

Náš tip: Azerbajdžan-Slovensku výhra hostí 2, kurz 1,73

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.