Paco Alcácer aj o tom, prečo opustil Barcelonu

Španielsky útočník Paco Alcácer neprežíval najlepšie obdobie svojej kariéry po prestupe do FC Barcelona. Dostával minimum príležitostí, čo bolo málo na získanie dobrej formy a psychickej pohody. Aj kvôli tomu sa rozhodol opustiť Barcelonu.

25 ročný španielsky útočník odišiel v auguste 2018 na hosťovanie z FC Barcelona do Borussie Dortmund a považuje to za správny krok.

Rozhodol som sa odísť a skúsiť niečo iné, aby som sa tešil z mojej profesie. V Barcelone bolo veľmi náročné získať minúty na ihrisku popri takých hráčoch ako Messi, Suárez či Coutinho.“

„Som rád, že som sa tak rozhodol. Od prvého dňa, keď som tu do Dortmundu prišiel, mi všetci hráči pomáhali vyrovnať sa zo všetkými úskaliami angažmánu v cudzine a jazykovou bariérou. Prispôsobil som sa dobre.“

Hosťovanie v Borussii mu zatiaľ vychádza vynikajúco. V Bundeslige odohral ešte len 81 minút no už dokázal streliť 6 gólov. Jeden gól pridal aj v Lige Majstrov ked v zápase proti Monaku ( 3:0 ) zvyšoval v 72. minúte zápasu na 2:0.

„Musím pokračovať a nespomaliť. Cieľom je prísť tu a pomôcť tímu, ak dostanem príležitosť hrať. Využiť čo najviac túto príležitosť.“