Odchovancami akých klubov sú naši reprezentanti?

Dnes vyšla oficiálna nominácia na blížiace sa domáce MS v hokeji. A tak sme sa pozreli v akých kluboch vyrastali chlapci čo nás budú reprezentovať. Informácie sú z hráčskeho portálu eliteprospects.

HC Košice – 4

Najviac odchovancov má v tíme najúspešnejší slovenský tím HC Košice. Ladislav Nagy, ktorý sa po MS rozlúčí s kariérou, odohral posledné tri sezóny práve v materskom klube. Okrem neho z košickej akadémie vyšli aj bratranci Christián Jaroš a Erik Černák, ktorý absolvovali úspešnú prvú sezónu v NHL. Košických odchovancov dopĺňa aj Martin Marinčin. Erik Černák odohral za prvý tím Košíc 2 sezóny a vyhral dva slovenské tituly. 27 – ročný Marinčin či 23 – ročný Jaroš neodohrali za prvý tím Košíc ani jeden zápas.

HK Spišská Nová Ves – 2

Zo Spišskej Novej Vsi pochádza brankár Denis Godla a útočník Libor Hudáček. Obaja odohrali zhodne po jednej sezóne v A-tíme v druhej slovenskej lige.

HKM Zvolen – 2

Zvolen vychoval do reprezentácie brankára Mareka Čiliaka a obrancu Mareka Ďalogu. Marek Ďaloga obliakal dres A-tímu HKM 6 sezón po ktorých odišiel do Česka a Marek Čiliak ani jednu.

HK Skalica – 2

Skalica vychovala mladého perspektívneho brankára Patrika Rybára, ktorý chytá za farmu Detroitu okrem neho aj Marián Studenič, ktorý zhodne pôsobí v AHL

HK Ružinov – 2

Mladé pušky Adam Liška a Martin Fehérváry sa dostali do profesionálneho hokeja z Ružinova. Zaujímavé je, že v nominácii na MS má ružinovský klub viac odchovancov ako slávny Slovan. Aj keď obaja hráči pôsobili aj v Slovane.

HC 05 Banská Bystrica – 2

Odchovanci Banskej Bystrice Tomáš Zigo a Mário Lunter momentálne aj pôsobia v klube, ktorý ich vychoval. Okrem nich pôsobí v materskom klube už iba Košičan Ladislav Nagy.

MšHK Prievidza – 2

Prekvapujúce meno v našom zozname je Prievidza z ktorej pochádza obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera, či nitriansky útočník Róbert Lantoši.

HC Slovan Bratislava – 1

Z akadémie bratislavského Slovanu sa dostal na hokejovú mapu obranca Michal Čajkovský. Michal momentálne pôsobí v Dyname Moskva.

MHC Martin – 1

28 – ročný útočník Richard Pánik, odchovanec martinského hokeja, pôsobí v NHL v tíme Arizona Coyotes. Za martinskú juniorku hral naposledy v sezóne 2005/2006.

HK Dubnica – 1

Ilavský rodák Tomáš Tatar je azda naša najväčšia hviezda na MS. Útočník Montrealu prežil svoju najlepšiu sezónu v NHL a preto sa doňho vkladajú veľké nádeje.

HK Dukla Trenčín – 1

Bašta slovenského hokeja Trenčín má v nominácii iba jedno meno. A to Marka Daňa, ktorý hral väčšinu sezóny v AHL aj keď nakukol aj do NHL v drese Colorada.

HK Poprad – 1

Aj Poprad má iba jediného odchovanca, útočníka Dávida Buca. Momentálne oblieka dres bratislavského Slovanu v Kontinentálnej Hokejovej Ligy.

HC Kometa Brno – 1

Rodák z Malaciek Patrik Koch hokejovo dospel u naších severozápadných susedov z Česka a to konkrétne na Morave v Brne. Patrik ale pôsobí na opačnom konci republiky v Košiciach. Teda polovica našich obrancov má niečo spoločné s Košicami. Kým Černák, Marinčin a Jaroš sú odchovancami Patrik Koch oblieka dres Košíc teraz.

HK Nitra – 1

Nitriansky hokej vychoval centra fínskej ligy Michala Krištofa, ktorý ešte minulú sezónu obliekal dres Nitry.

Liptovský Mikuláš – 1

Mladík Matúš Sukeľ z bratislavského Slovanu, pochádza aj s bratom z Liptovského Mikuláša, kde sa aj naučili hrať hokej.

Dávid Bondra – USA

Dávid hokejovo vyrástol v zámorí. Keďže jeho hviezdny otec hral v NHL je jasné, že aj Dávid začal hrať hokej v zámorí. Až v sezóne 2016/17 sa presťahoval na Slovensku a obliekol si dres Popradu.

 

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.