Na Američanky sa spustila vlna kritiky po rekordnom víťazstve nad Thajskom!

V prvom zápase na MS žien hráčky USA nastúpili proti Thajsku. Po prvom polčase, ktorý sa skončil 3:0, nič nenasvedčovalo tomu, že by z toho malo byť najväčšie víťazstvo v histórii s najviac strelenými gólmi. Ale druhý polčas asi najväčším favoritkám na celkový triumf vyšiel nad očakávania a nakoniec sa tešili z víťazstva 13:0.

. Najviac zažiarila Alex Morganová, ktorá skórovala päťkrát a tým vyrovnala rekord v počte strelených gólov za zápas. Po zápase boli kritizované bývalými hráčkami za to, že sa až príliš radovali po niektorých gólov, a tak prejavili neúctu k svojim súperkám. Niektoré z hráčiek Thajska sa po záverečnom hvizde dokonca rozplakali a Američanky ich museli utešovať.

„Mohli vyhrať s nejakou pokorou, ale ony to nedokázali. Sú najlepším tímom na svete, včera večer sa tak nesprávali. Počas takéhoto stavu oslavovať takýmto spôsobom je absolútne zbytočné. Áno, povedala by som to aj o mužskom tíme,“ vyjadrila sa po stretnutí pre TSN bývala reprezentantka Kanady Clare Rustadová. „Som znechutená. Hrali proti tímu, ktorý bol rád, že sa prebojoval na MS a ony proti nim počítajú svoje góly? Som v rozpakoch. Pred zápasom by som povedala, že chcete dať čo najviac gólov. Ale dá sa to urobiť aj inak, toto pre mňa nie je správna cesta,“ vyjadrila sa ďalšia bývala profesionálna hráčka Kaylyn Kyleová.

Američanky sa po zápase tvrdo ohradili voči tomu, že by chceli súpera nejako uraziť alebo zneuctiť. „Chceli sme len predviesť to najlepšie, čo dokážeme. Na tomto turnaji záleží na každom góle,“ vyjadrila sa najväčšia hviezda zápasu Morganová. „Každý tím musí byť fantastický, aby sa dostal až sem na majstrovstvá sveta. A aby sme prejavili úctu voči súperom, mali by sme hrať vždy proti všetkým naplno. A ako povedala Alex, je to turnaj, na ktorom záleží na každom góle,“ myslí si trénerka tímu Jill Ellisová. Tak či onak, svoju reputáciu si budú musieť napraviť len výkonmi na turnaji.

Zdroj: šport.sk

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.