LIGA NÁRODOV: Portugalsko sa pokúsi využiť výhodu domáceho publika

V nedeľňajšom finále premiérového ročníka futbalovej Ligy národov si zmerajú sily hráči Portugalska a Holandska. Dejiskom zápasu bude Porto. „Hrajú veľmi dobre. Sledoval som ich v posledných zápasoch a majú vynikajúci káder. Tvoria ho mladí aj skúsenejší hráči, vďaka čomu sú ešte silnejší,“ povedal Ronaldo pre web UEFA.

Futbalisti z krajiny tulipánov vyradili v tohtoročnej edícii Ligy Národov aktuálnych svetových šampiónov z Francúzska a silný výber Nemecka. Po predĺžení zdolali aj štvrtý tím z MS Anglicko. V strede obrany sa môžu spoľahnúť na oporu Liverpoolu a čerstvého víťaza Ligy Majstrov Virgila Van Dijka ako aj na mladého kapitána Ajaxu Matthijsa De Ligta.

Portugalsko má samozrejme najväčšiu silu v útoku v podobe kapitána Cristiana Ronalda. Ten hetrikom zostrelil v semifinále Švajčiarov a o niečo podobné sa pokúsi aj dnes.

„Nebude to zápas dvoch hráčov, ale súboj medzi Portugalskom a Holandskom. Vieme, že niekedy je priam nemožné ubrániť Ronalda. Najlepšia vec, ktorú môžeme urobiť, je držať loptu na svojich kopačkách. Keď ju budeme mať, nebude môcť nič urobiť,“ povedal tréner Holanďanov Koeman na adresu portugalskej megahviezdy.

Portugalsku bude chýbať stopér Pepe, ktorý si zranil koleno v zápase so Švajčiarmi.

Víťaz Ligy národov získa 10,5 milióna eur a obrovskou motiváciou je tiež v predstihu si zabezpečiť miestenku na Euro 2020.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.