Laci, ďakujeme!

Slovenskí hokejisti zdolali vo svojom poslednom stretnutí na domácich MS výber Dánska 2:1 po nájazdoch. Tento zápas sa neniesol len v lúčení sa s domácim šampionátom pre slovensých hokejistov, ale aj s rozlúčkou Ladislava Nagya. Ten zavesil korčule na klinec a odteraz už je hokejovým dôchodcom. Symbolicky premenil víťazný nájazd a už navždy sa zapíše ako posledný strelec na domácich MS.

„Na týchto majstrovstvách sveta som si užíval každý zápas. Ľudia boli fantastickí, boli náš šiesty hráč… Faktom však je, že sme to nezvládli najmä takticky ako sme chceli. Mali sme ísť ďalej v turnaji, to ma veľmi mrzí,“ povedal Ladislav Nagy krátko po zápase v mixzóne.

„Dnes som sa snažil udržať emócie, myslím si, že zajtra to na mňa všetko doľahne. Mišo Handzuš ma posielal na prvý nájazd, ale ja som nechcel. Chcel som si pozrieť, ako stojí brankár a potom som už vedel, že mu to mám dať hore. Krásne to tam padlo, sme radi, že sme vyhrali. Chceli sme však hrať viac zápasov,“ hodnotil Nagy.

Po konci Ladislava Nagya v repre skončil aj posledný „zlatý chlapec“. Ladislav Nagy sa môže pýšiť historickým zlatom z MS 2002 v Göteborgu, aj bronzovou medailou z A-kategórie. Pridal taktiež bronz s reprezentáciou U20. Bol draftovaný v roku 1997 St. Louis Blues, ktorí si ho vybrali v 7.kole zo 177 miesta.

ZOPÁR ŠTATISTÍK LACA NAGYA V JEHO BOHATEJ KARIÉRE:

NHL – 435 zápasov, 311 bodov za 115 gólov a 196 asistencií
KHL – 230 zápasov, 123 bodov za 52 gólov a 71 asistencií
SLOVENSKO – 122 zápasov, 87 bodov za 37 gólov a 50 asistencií
SLOVENSKÁ LIGA – 256 zápasov, 285 bodov za 144 gólov a 141 asistencií
ŠVÉDSKA LIGA – 93 zápasov, 54 bodov za 23 gólov a 31 asistencií

Laci, ďakujeme!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.