Juraj Sklenár: ,,Kvalita zápasov ma milo prekvapila“

Juraj Sklenár je 19-ročný slovenský brankár, rodák z Nitry. Slovensko reprezentoval na MS U18 aj tohtoročných MS U20.

Ako ste spokojný celkovo čo sa týka tejto sezóny? Chytali ste v nej v Nitre U20, slovenskej reprezentácií aj na šampionáte U20, no a teraz úspech v levickom drese. Jedna z najlepších sezón?

Musím povedať že aj keď to na začiatku sezóny nevyzeralo ružovo, tak sa celkom vydarila. Za juniorov v Nitre som odchytal pár zápasov v časoch keď som potreboval byť v bránke a to mi tréneri umožnili, za čo som im vďačný. V projekte som si zachytal do chuti aj v Extralige aj v 1. Lige. Nikde inde by som toľko zápasov v Extralige neodchytal takže som rád za takú veľkú skúsenosť. Šampionát v Kanade nevyšiel podľa mojich predstáv, čo ma veľmi mrzí. No bohužiaľ aj taký je šport. Ale chuť som si napravil po návrate z Kanady teraz, keď sme v Leviciach vyhrali 2. Ligu a postúpili do 1. Ligy. Musím povedať že od 2. Ligy som toho veľa neočakával, ale kvalita zápasov v playoff a následne v baráži ma milo prekvapila. A to nehovorím o atmosfére na zápasoch doma v Leviciach, ale aj vonku. Ľudia na zápasoch boli naozaj super, na domácich zápasoch počas baráže bolo až vyše 1900 ľudí, čo je naozaj obdivuhodné číslo.

Tak isto bol v Leviciach výborný kolektív, rovnako aj realizačný tím a všetci okolo Levického hokeja, ktorí celú sezónu pomáhali ako vedeli aby to dopadlo tak ako to nakoniec aj dopadlo. Úspechom. Za čom im patrí samozrejme veľká vďaka. A verím, že Leviciam sa v 1. Lige bude dariť. Takže v globále hodnotím túto sezónu ako úspešnú a určite to bola jedna z najlepších sezón pre mňa osobne, ale aj hokejovo.


Vašou prioritou je ostať v Európe, alebo plánujete skúsiť zámorie?

Mojou prioritou je hrať seniorskú ligu takže určite ostať v Európe.


Sledovali ste aj udalosť, ktorá zarezonovala v slovenskom hokejovom svete, keď vlastne Prešov poslali do baráže Nové Zámky „B“ za ktoré nastúpilo takmer kompletné Áčko, alebo ste to vôbec nevnímali?

Ja osobne som o tom vedel, že sa niečo také udialo, ale vôbec som to neriešil. V športe ale aj v živote sa veľa krát stávajú veci, ktoré je zbytočné vôbec riešiť a netreba sa zbytočne rozptylovať. Sú to veci, ktoré ja neovplyvním. Treba sa sústrediť v prvom rade sám na seba, na svoj výkon a na cieľ, ako osobný, tak aj tímový, ktorý bol postúpiť do 1. Ligy a je úplne jedno cez koho by sme tam postúpili, dôležité bolo aby sa nám to podarilo a tak sa aj stalo.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.