Hokejbal: Slovákom sa darilo aj v zápase proti Veľkej Británii

Košice – Slovenskí reprezentanti vyhrali aj tretí zápas na MS a kráčajú k prvenstvu v skupine.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hokejbal ms

Slováci v úvode zápasu ťažili zo svojej prevahy, a na konci prvej tretiny sa dostali do vedenia po Pijákovom samostatnom úniku na bránku. Po desiatich minútach zápasu sme viedli už 3:0, keď sa postupne presadili Lipták a Blahút. V posledných minútach sme prekonali súperovho brankára ešte raz , keď skóroval druhýkrát v zápase Lipták.

V druhej tretine sme hrali pokojnú hru, dominovali sme, zatiaľ čo súper sa herne trápil. Tretinu sme vyhrali len 1:0, keď znovu skóroval Blahút.

V tretej tretine sme sa presadili v rozmedzí piatich minút trikrát a viedli sme 8:0.  Zápas sme dohrávali s pokojom na našich hokejkách, hráčom Británie sme dali viacej príležitosti, čo vyústilo do gólu, keď skóre uzatváral kontroverzne slovenský hráč Krištof, ktorý si dal vlastný gól.

Program Slovenska v základnej skupine na MS:

piatok 14. júna: 18.30 Fínsko – Slovensko 1:2 (Bujdák, Rampáček)
sobota 15. júna: 18.00 Slovensko – USA 3:2pp (Vozár, Teplický, Svitana)
nedeľa 16. júna: 17.00 Veľká Británia – Slovensko 1:8 ( 2x Blahút, 2x Lipták, 2x Piják, Poliaček, Olejník)
utorok 18. júna: 17.00 Slovensko – Česko