Hodnotenie Tipsportligistov na MS v hokeji

Pre slovenský národný tím sú už Majstrovstvá sveta v hokeji minulosťou. Súčasťou tímu boli aj siedmi hráči, ktorí brázdili slovenské ľady cez sezónu. Väčšina ľudí ich odrovnávala no oni sa svojimi výkonmi vyrovnali hráčom pôsobiacich v lepších ligách. Poďme sa podrobne pozrieť ako sa im darilo.

LADISLAV NAGY – HC Košice

Naše hodnotenie začneme legendou, ktorá sa rozlúčila s kariérou iba včera. Mnohí ho odpisovali pred šampionátom, že už na to nemá. No on všetkým neprajníkom hneď vytrel zrak. Nielen svojími skúsenosťami ale najmä „palicovou“ technikou a výborným prehľadom. V dôležitých okamihoch vedel skľudniť tempo a potom nádhernou prihrávkou poslal do šance svojho spoluhráča. V siedmych zápasoch si pripísal 6 bodov za 3 góly a 3 asistencie. Vo svojom rozlúčkovom zápase si pri dvoch góloch pripísal rozhodujúci gól a asistenciu. Naše hodnotenie 9/10.

DÁVID BUC – HC 05 Banská Bystrica/HC Slovan Bratislava

Aj keď Dávid Buc odohral značnú časť sezóny v Slovane, ale za Baranov odohral 15 zápasov a teda ho tiež radíme k tipsportligistom. Na svoje konto si pripísal 3 asistencie, ale jeho úlohy boli iné ako strieľanie gólov. Smerom dozadu predvádzal pekný hokej a vzorne plnil svoje úlohy. Dá sa mu vyčítať asi jedine to, že párkrát pohorel v koncovke a nevyužil dobrú šancu, ale z nášho pohľadu Dávid sa snažil a predčil očakávania. Aj preto mu dávame hodnotenie 8/10.

PATRIK KOCH – HC Košice

Patrikovi sa pomohlo dostať na šampionát kvôli zraneniu Grmana tesne pred turnajom. Dobrú formu z Košíc preniesol aj do reprezentácie a pri skúsených bekoch z NHL sa vôbec nestratil. Práveže herne bol na ich úrovni. Veľmi sme mu priali aj gól od ktorého nebol ďaleko, ale šťastena nestála pri ňom a pripísal si „iba“ dve asistencie. V obrane neurobil nejakú vážnu chybu a smerom dopredu sa tiež snažil dopomôcť. Naše hodnotenie 8,5/10.

RÓBERT LANTOŠI – HK Nitra

Róbert pútal pozornosť najmä svojou rýchlosťou, čím zaujal aj skautov z NHL. No v koncovke nebol taký presvedčivý ako svojou rýchlosťou, keď sa mu nepodarilo využiť zopár sľubných šancí, ale aj tak bol prínosom tímu. Svojou rýchlosťou nám neraz dokázal vybojovať útočné pásmo. Zahral si aj presilovky po boku Nagya či Marka Daňa. Naše hodnotenie 8,5/10.

MÁRIO LUNTER – HC 05 Banská Bystrica

Mário Lunter takisto ako Dávid Buc mal prevažne defenzívne úlohy, no činil sa aj smerom dopredu. S Adamom Liškom a Dávidom Bucom si sadli a táto formácia bola veľkým pozitívom. Na šampionáte získal dva kanadské body za dve asistencie. Naše hodnotenie 8/10.

TOMÁŠ ZIGO – HC 05 Banská Bystrica

Tomáš odohral na šampionáte iba dva zápasy, no zanechal nám pozitívny dojem. Najmä v zápase s USA hral bojovne. Potom ho zo zostavy vytlačil vyliečený Libor Hudáček. Nepripísal si žiadny bod. Naše hodnotenie 7/10.

DÁVID BONDRA – HK Poprad

Dávid si zahral na šampionáte iba posledné dva zápasy a hneď v tom prvom dokázal skórovať. V druhom zápase hral v tretej formácií. Skórovať už síce nedokázal, ale aj tak podal solídny výkon a mal aj strely. Naše hodnotenie 7,5/10.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.