FL-4.kolo: Spartak stratil víťazstvo proti oslabenému Pohroniu v nadstavenom čase!

V prvom polčase mali viac z hry hostia, častejšie sa dostávali pred bránku a vytvorili si aj niekoľko šancí. Prvú v siedmej minúte, keď Lovat z ľavej strany minul priestor žrdí. Veľkú príležitosť spálil v 23. minúte po centri Diogu v päťke Sobczyk, lopta mu podskočila a neposlal ju do bránky. O chvíľu na to sa otvoril priestor Dangubičovi, pálil z vyše dvadsiatich metrov a Vantruba končekmi prstov napokon loptu vytlačil nad brvno. Chvíle Pohronia prišli až v závere polčasu. Najväčšia šanca sa dostavila o pár sekúnd neskôr, center Hrnčára našiel pred bránkou Abraháma, ktorý z voleja strieľal tesne vedľa žrde. Potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, prešla totiž iba minúta a ujala sa kolmá prihrávka Tešiju na Tavaresa. Trnavský legionár zakončil presne a pohotovo po zemi – 0:1.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ziar nad hronom spartak trnava

Zaplnený štadión v Žiari nad Hronom videl väčšiu šancu až v 69. minúte. Postarali sa o ňu hráči Trnavy, konkrétne po prihrávke Diogu striedajúci Oršula, z rohu šestnástky poriadne zamestnal Vantrubu. A napokon ho i prekonal o necelé dve minúty neskôr. Z rohového kopu sa totiž dostala lopta k Oršulovi za šestnástku, odkiaľ napálil nádherne do ľavého horného rohu  – 0:2. Tento stav dlho netrval, pretože o ďalšiu minútu sa odhodlal k strele lavačkou na opačnej strane Pellegrini a rovnako spoza šestnástky poslal nechytateľný pozdrav Rusovovi – 1:2. Stav mohol meniť hlavou hosťujúci kapitán Mitrea, Vantruba bol proti. V 83. minúte videl domáci stopér Nosko druhú žltú kartu, porúčal sa predčasne pod sprchy, no jeho spoluhráči to nevzdali. Bojovali až do konca a v nadstavenom čase vyrovnali. Po rohu Hrnčára sa hlavou presadil v šestnástke Abrahám a zariadil konečný výsledok 2:2. Tnava poskočila na 3.miesto a Pohronie je na 9.mieste.