Fínsko hlási najslabší káder za posledné roky!

Majstrovstvá sveta v hokeji sa nezadržateľne blížia. Každý fanúšik denno-denne číta novinky ohľadom svojho tímu. Nespokojní budú zrejme vo Fínsku.

Krajina tisícich jazier vyšle na Slovensko jeden z najslabších kádrov za posledné roky. V tíme figurujú momentálne len dvaja hráči z NHL, Henri Jokiharjia (Chicago Blackhawks) a Juha Lammikka (Florida Panters). Obaja však pendlujú medzi NHL a AHL. Čaká sa ešte na vyjadrenie Mikaela Granlunda (Nashville) a Kasperiho Kapanena (Toronto). Jadro fínskej reprezentácie tak budú tvoriť hráči z nižšej zámorskej súťaže AHL a domácej ligy.

Najväčšie fínske hviezdy už na 100% na Slovensko neprídu. Patrik Laine sa ospravedlnil pre zdravotné problémy, Alexander Barkov nedostal súhlas od Floridy.

„Rozhodnutie hráčov musíme rešpektovať, každý má svoje dôvody. Neriešim, prečo nemáme viac hokejistov z NHL. Pracujeme s tými, ktorí sú k dispozícii. Takisto majú vysokú kvalitu,“ zaznelo vo fínskych médiách.

Fíni sa na MS predstavia v košickej A-skupine spoločne s Kanadou, USA, Nemeckom, domácim Slovenskom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.