Ferland Mendy, z invalidného vozíka až po ľavého obrancu Realu Madrid

24-ročný francúzsky obranca Ferland Mendy sa po dvoch rokoch strávených vo francúzskom Lyone upísal španielskemu veľkoklubu Realu Madrid.

Mendy bol veľký talent už od mladého veku a aj preto sa stal členom akadémie PSG už v deviatich rokoch a túžil byť tak skvelým futbalistom akým bol jeho idol Ronaldinho.

Len málokto však o ňom vie, že v mladosti strávi jeden rok na invalidnom vozíku po tom čo mu lekári v jeho štrnástich rokoch oznámili, že pre zranenie bedra, ktoré viedlo až ku artritíde možno už nikdy nebude vedieť chodiť (artritída je zápalové ochorenie kĺbov).

Tri mesiace podstupoval liečbu v nemocnici, kde sa naučil ako sa používa invalidný vozík. Po prepustení z nemocnice bol prevezený do Bullionu, aby podstúpil dlhú a bolestivú rehabilitáciu – najprv sa učil, ako znova chodiť a budovať späť stratený svalový tonus.

V sedemnástich rokoch sa však Mendy úplne zotavil, opustil akadémiu PSG a pripojil sa k Mantois 78, klubu na okraji hlavného mesta, kde ukázal, že nielenže sa úplne uzdravil, ale bol silnejší ako pred zranením. Neskôr si ho všimol klub Le Havre, ktorý má jednu z najlepších akadémii vo francúzskom futbale.

Jeho skvelé výkony v klube nemohli ostať bez povšimnutia a tak v júni 2017 prestúpil za 5 miliónov eur do Lyonu.

tejto sezóne si splnil ďalší sen. V novembri 2018 debutoval v drese francúzskej reprezentácie v prípravnom zápase proti Uruguaju kde na pozícií ľavého obrancu nahradil zraneného Benjamina Mendyho.

Pre Ferlanda to bolo vyvrcholenie množstva tvrdej práce a odmena za všetkú tu bolesť a slzy, ktorými si prešiel počas dospievania a ak sa mu bude dariť tak ako doteraz, môže sa stať stabilným členom základnej jedenástky Les Bleus.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.