Martin Feherváry: „Máme šance na medaily“

Na dnešný deň som si pripravil rozhovor s 19-ročným hokejistom, hráčom HV 71, reprezentácie Slovenska, Martinom Fehervárym.


Martin Fehervary, narodený 6. októbra 1999, bude pôsobiť na tohtoročných majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia práve u nás, na Slovensku. Martinovi sme ohľadom majstrovstiev sveta položili pár otázok, a spravili s ním rozhovor :

  • Ahoj Martin, tím AkutalŠportu si pre teba pripravil pár otázok. Poďme na to. Ako sa cítiš pred majstrovstvami sveta ? V akej si forme ?

Tak vždy je to veľmi dobrý pocit keď sa zúčastním nejakej reprezentačnej akcie, určite si chcem napraviť chuť po vypadnutí z play-off. Myslím že vo forme som veľmi dobrej. Play-off sa mi podľa mňa vydarilo, odohral som veľa zápasov. Som spokojný.

  • Ako vidíš naše postavenie na majstrovstvách sveta ? Myslíš, že máme šance na medaily ?

Ťažko povedať ako to vidím, uvidí sa neskôr. Je náročné hovoriť o tom dopredu. Určite máme šancu na medaily, myslím že sme poskladali veľmi dobrý tím. Som rád že som jeho súčasťou a uvidíme ako sa to všetko vyvinie. Prvý krok bude náročný no nie nereálny – štvrťfinále.

  • Ako hodnotíš našu skupinu na majstrovstvách sveta ?

Je to veľmi náročná skupina. Predsa len máme tri veľmi náročné zápasy, ale do každého zápasu treba ísť s rovnakým nasadením. V skupine máme tri zvučné mená – USA, Kanada, Fínsko ale máme tam aj hrateľnejších súperov (viď. Veľká Británia atp..)

  • Ako vidíš svoju budúcnosť v klube Washington Capitals ?

Uvidíme, myslím že to mám veľmi dobre rozbehnuté. Mal som celkom dobrý camp, zmluvu mám podpísanú – teoreticky už to závisí všetko len na mne.

  • To je z našej strany všetko, tím aktualšportu ti praje veľa úspechov na majstrovstvách sveta a držíme palce. Ďakujeme za rozhovor.

Ja ďakujem.


Už o 5 dní vypukne hokejový ošiaľ na Slovensku, a my budeme jeho súčasťou. Držte našim palce!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.