Dojímavý list na rozlúčku od Hazarda pre fanúšikov Chelsea

Eden Hazard sa v piatok stal oficiálne hráčom Realu Madrid a pre fanúšikov Chelsea si pripravil list na rozlúčku.

„Pre moju rodinu v Chelsea a priateľov, teraz už viete, že sa pripojím k Realu Madrid. Nie je žiadnym tajomstvom, že hrať za nich bol môj sen od chvíle čo som bol malý chlapec a strelil svoj prvý gól. Robil som všetko čo bolo v mojich silách aby som seba a ani tím nerozptyľoval všetkými špekuláciami ohľadom môjho prestupu a to najmä posledných 6 mesiacov.

Teraz, keď sa kluby dohodli, dúfam, že pochopíte, že som sa musel posunúť do ďalšej kapitoly tak ako každý z vás keď si idete za svojím snom. Opustiť Chelsea bolo zatiaľ najväčšie a zároveň najťažšie rozhodnutie v mojom živote. Rád by som Vám povedal, že som miloval každý moment v Chelsea a kvôli žiadnemu inému klubu by som ju neopustil a ani som o tom neuvažoval.

Keď som tu prišiel, mal som len 21 rokov. Vyrastal som tu ako hráč aj ako človek s vami všetkými a boli ste to vy kto ma doviedol až ku pozícii kapitána Belgickej reprezentácie. Samozrejme, boli tú aj náročné obdobia ako pre tím tak aj pre mňa osobne ale aj takýto je futbal. Pre mňa bol futbal vždy o tom mať loptu na nohe a užívať si každý moment na ihrisku. Máme to šťastie, že môžme hrať takú nádhernú hru a to bolo moja rada pre každého kto ma o ňu požiadal – Bavte sa futbalom!

Aj keď sme nehrali dobre, snažili sme sa podať čo najlepší výkon a to aj vďaka vašej skvelej podpore. Bojovnosť, túžba, snaha to nikdy nevzdať, to vždy patrilo ku kultúre v Chelsea a pochádza to od vás.

Keď si spomínam na každé významné momenty v drese Chelsea, spomeniem si hneď na niekoľko z nich. Tí, ktorí ma poznajú vedia, že nemám vo zvyku počítať trofeje ktoré som vyhral. Každá trofej, či už tímová alebo individuálna bola úžasná. Raz si budem môcť sadnúť k pivu a s radosťou spomínať na moju pokazenú penaltu proti Crystal Palace ktorá sa zmenila na gól hlavou a vyhrala nám titul alebo na góly proti Tottenhamu, Arsenalu či Liverpoolu. Tie spomienky sú také živé najmä vďaka vám a atmosfére ktorú ste vytvárali. Dúfam, že na nich budete spomínať s rovnakou pýchou ako ja. Či už to bolo turné v USA, utorok večer v Sunderlande, štvrtok v Rusku alebo každý jeden zápas na Stamford Bridge, v každom jednom ste ma podporovali a vďaka vám som mohol byť na ihrisku tým, kým som. Dúfam, že ste si to užili rovnako ako ja. Jediné čo ma mrzí je, že mi v zbierke chýba nejaká cena za bránenie.

Máme v tíme skvelých hráčov a momenty na ktoré som bol vždy najviac pyšný boli tie tímové. FA Cup, Ligové poháre, Premier League či Európska liga – všetky tieto trofeje sme získali ako rodina. Každá z nich je svojím spôsobom špeciálna a tá posledná z Baku je skvelým spôsobom ako sa s vami rozlúčiť.

Chelsea a predovšetkým ich fanúšikovia budú pre mňa vždy výnimoční a v nasledujúcej sezóne si budem vždy zisťovať ich výsledky. Dúfam, že proti sebe nastúpime v Lige majstrov aby sme sa mohli znovu vidieť.

Predtým než odídem, dlžím jedno posledné poďakovanie všetkým ľuďom v klube za ich usilovnosť vďaka ktorej sme si mohli užívať každý moment. So svojimi bývalými spoluhráčmi sa rozlúčim v pravý moment ale teraz chcem poďakovať hlavne pánovi Abramovičovi a ďalším členom vedenia za to, že mi pomohli splniť nie jeden, ale rovno dva sny – byť hráčom Chelsea a teraz aj Realu Madrid.

Všetkým vám prajem len to najlepšie.

Eden.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.