Do záchranarských prác sa po 24. kole ponoril aj AS Trenčín a FK Železiarne Podbrezová!

Máme za sebou všetkých zápasy oboch skupín 24. kola. Najlákavejším zápasom tohto kola bol zápas medzi bratislavským Slovanom a Dunajskou Stredou na Tehelnom poli. Ten potvrdil úlohu favorita a kvalitného celku a vyhral 3:1. Titul sa tak môže medzi belasými Bratislavčanmi viac spomínať. Ale čo sa deje v skupine o udržanie?

Zlaté Moravce zaknihovali už druhú výhru v rade!

Nádych Zlatých Moraviec k záchrane?

Nikto z ligy nedokázal v tomto ročníku vyhrať prvé dva zápasy v nadstavbovej časti okrem Slovana Bratislava a Zlatých Moraviec, ktoré boli ešte pred nadstavbou posledné. Veľmi dôležitý zápas ich čakal hneď v prvom zápase, kde im bola vyžrebovaná o jeden bod pred nimi predposledná FK Senica. Zlatomoravčania dokázali tento zápas strhnúť na svoju stranu v úplnom závere a tak sa predrali na predposledné miesto po výsledku 3:2 v domácom prostredí.

Po dôležitom zápase ich čakal náročný zápas na pôde stále aktuálneho majstra – Spartaka Trnava. Veľké šance sa im nedávali ani v stavkových kanceláriach, kde bol na Spartak Trnava pred zápasom kurz 1.6 a na Zlaté Moravce až 4.75. V bojovnom zápase, ktorý skončil iba 1:1 v strelách na bránu, prišiel zásah Zlatých Moraviec z prvej strely Praznovského až v 87. minúte a vyhrali 1:0 na Štadióne Antóna Malatinského. 

Zlaté Moravce tak dostali vietor do svojich plachiet a majú dobre nakročené k záchrane sezóny 2018/2019, kde to s nimi už nevyzeralo veľmi dobre, napokon sa im podarilo po 24. kole tesne priblížiť 23-bodovej dvojici AS Trenčín a FK Železiarne Podbrezová. Na poslednom mieste je momentálne prilepená Senica, ktorá stráca na Zlaté Moravce už 4 body.

Bude jeden z týchto hráčov hrať baráž o udržanie v lige?

Bude hrať baráž o zotrvanie Trenčín alebo Podbrezová?

Po dvoch odohratých kolách získali Trenčania 1 bod po poslednom zápase s Nitrou, Podbrezová získala v skupine o udržanie 2 body po dvoch remízach a tak ešte neprehrala. Avšak, Trenčania hrali s majstrovskou Trnavou a Nitrou a Podbrezová má už za sebou zápas proti poslednej Senici, Trenčín má zápas so Senicou na pláne už budúci týždeň. Trenčania tak môžu odvrátiť blížiacu sa blamáž.

Dôležitý zápas zohrá Podbrezová práve s rozbehnutými Zlatými Moravcami na ich pôde, kde sú mimoriadne silní! vyzerá to tak, že obmenená Podbrezová má pred sebou dôležitý zápas. Ak ho ďalší víkend nezvládne, bude už veľmi ponorená vo vodách baráže o udržanie.

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.