Boj o Československý superpohár sa napokon neuskutoční v Dunajskej Strede!

Kvôli pripomienkam bezpečnostných zložiek sa usporiadatelia zápasu medzi Spartakom Trnava a Slaviou Praha, teda víťazov pohárov v oboch krajinách, rozhodli zápas preložiť z dejiska v Dunajskej Strede do Trnavy. Jedným z dôvodov je aj atraktívnosť stretnutia, pretože na zápas naplánovaný v Dunajskej Strede nebol záujem divákov z oboch fanklubov.

„Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dostať finále do Trnavy. Boli to neľahké rokovania so všetkými stranami. Chceli sme najmä pre našich fanúšikov a tiež z pohľadu atraktívnosti, aby sa hralo u nás,“ vyjadril sa generálny manažér Spartaka Marián Černý. O tomto rozhodnutí preloženia dejiska zápasu nebol informovaný český klub, čo prekvapilo predsedu predstavenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka. „Neuveriteľne nás prekvapujú priebežné vyjadrenia o tom, kde bude či nebude finále Československého Superpohára. S klubom tieto vyjadrenia nikto nekonzultuje. Tešíme sa na zápas, ale čakal by som, že sa slovenská strana z minuloročnej hanby poučí,“ uviedol na twitteri.

Dokonca sa vyjadril, že pripúšťa možné zrušenie zápasu. „Je to možné. Máme svoj kredit a pravidlá a táto neprofesionalita je naozaj zarážajúca,“ povedal Tvrdík. Zápas o československý superpohár sa mal uskutočniť aj minulý rok, ale bratislavská polícia kvôli bezpečnosti zrušila zápas medzi Slovanom a Slaviou. Zápas by sa mal odohrať v sobotu 6.júla na ihrisku Antona Malatinského v Trnave, či sa tak ale stane, je kvôli skeptickým vyjadreniam zo strany Slavie otázne.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.