BELASÍ PREHRALI V NOVGORODE!

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD 4:1 HC SLOVAN BRATISLAVA

Góly: Zhafyarov (Sabolič + Miele), Varnakov (Parshin), Ilyin (Calof + Veryayev), Sabolič – Gelinas (Řepík, Červený)

Hokejisti Slovanu Bratislava nastúpili na ďalší zo série zápasov na klziskách súperov – tentokrát na ľade Nižneho Novgorodu!

Ako býva zvykom pri belasých, opäť boli v prvej tretine aktívnejší, no bohužiaľ v koncovke zlyhávali. Súpera prestrieľali dvojnásobne, no bohužiaľ žiadna zo striel sa za výborne chytajúceho Galimova nedostala. Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu, belasí opäť svojho súpera prestrieľali, ale efektivita bola nulová. Torpedo naopak udrelo dva razy a vybudovalo si dôležitý náskok pred začiatkom tretej tretiny. Slovanisti sa snažili, avšak domáci golman bol v tomto zápase nepriestrelný.

V tretej tretine sa opäť opakoval priebeh druhého dejstva. Slovanisti boli lepší, mali viac z hry. Prišla jedna chyba v zadných radoch a bolo po nádeji. Ilyin zvýšil na 3:0. Budem sa zrejme opakovať, ale domáci brankár Galimov bol v tomto zápase doslova ako „nepriestrelný mních“.  Jeho čaro sa podarilo odkliať až Gelinasovi tesne pred koncom zápasu, keď znížil na 1:3 z pohľadu hostí. V hre bez brankára Slovanisti neskórovali, naopak inkasovali technický gól a z Novgorodu odišli bez bodov.