Žilinskí odchovanci a debutanti, ktorí porazili srdcom Senicu aj bez najväčších opôr.

Polemizovalo sa o tom, či nastúpi dnes v Senici sľubovaná jedenástka akadémie MŠK. Na to si ešte však budeme musieť počkať. Jaroslav Kentoš postavil dnes úvodnú jedenástku s Argentíncom Ivánom Díazom, bez opôr Filipa Kašu, kapitána Michala Škvarku, Bensona Ananga a Enisa Fazlagiča. Žiline to stačilo na najtesnejšiu výhru 1:0.

Šošonom sa podarilo vyhrať aj bez tradičných opôr.

V Senici do zápasu zasiahli títo hráči Holec, Sluka, Králik, Minárik, Majdan, Tomič, Myslovič, Káčer, Díaz, Boženík, Mihálik, Vallo od 65. minúty, Gamboš od 75. minúty, Balaj od 80. minúty. Do zápasu nezasiahli skúsení alebo talentovaní hráči ako zranení Škvarka, Anang, Fazlagič a vykartovaný český stopér Kaša.

Žltozelení zápas vyhrali 1:0 gólom z priameho kopu pred pokutovým územím v prvom polčase. Senickí hráči však posledné minúty držali Žilinčanov v tlaku, keď na ihrisku boli všetci hráči MŠK vystriedaní. Tí ale už neinkasovali a udržali si čisté konto.

Debutanti

Patrik Myslovič, ktorý nastúpil na dnešný zápas, bol debutantom A-tímu MŠK Žilina. Tento hráč ma iba 17 rokov, v aktuálnej sezóne hráva za U19, kde pravidelne nastupuje.

Ján Minárik, ktorý má 21 rokov, nastupuje túto sezónu, zažil dnes debut, tak isto ako Patrik Myslovič. Ján Minárik nastupuje na zápasy B-tímu.

Hráči z lavičky a B-tímu

Do zápasu nastúpil aj Filip Balaj, ktorý v ligových zápasoch väčšinou na lavičke a v zápasoch hráva pár minút. Filip Balaj má 21 rokov. Zápasovú prax naberá v 2. najvyššej súťaži.

Kristián Vallo pod Adriánom Guľom začal z B-tímu nastupovať stále pravidelnejšie, až sa dostal do jeho A-tímu, do ktorého nastupoval od začiatku zápasu. Túto sezónu sa 20-ročný Vallo takmer vôbec nedostáva do fortunaligového diania a nastupuje v zápasoch B-tímu. Dnes mu dal žilinský tréner Kentoš hrať v druhom polčase posledných 25 minút.

Michal Tomič, ktorý prišiel na hosťovanie zo Sampdorie Janov má 19 rokov, nastupuje väčšinou nepravidelne a z lavičky žilinského A-tímu.

Martin Gamboš, ktorý prišiel po zranení z menej známeho Mníchova, má 21 rokov a na jeseň sa rozohrával v B-tíme. V A-tíme nehral ešte ani raz celý zápas.

23-ročný Martin Králik stopér sa pohybuje medzi A-tímom a B-tímom. Králik je odchovancom Žiliny.

S Minárikom nastupuje v B-tíme pravidelne aj 19-ročný Vladimír Majdan.

Odchovanci

Róbert Boženík, známy mladý žilinský útočník nielen kvôli omylu bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka, ktorý ho nazval Rohožníkom, je najlepším strelcom MŠK Žilina a to má stále len 19 rokov a minulý rok nastupoval ešte za u19 a B-tím.

Jaroslav Mihálik, ktorý je odchovancom MŠK, si prešiel Slaviou Praha a Cracoviou Krákov, má 24 rokov, nastupuje pravidelne v A-tíme. Odchovancom je aj Miroslav Káčer , ktorý má už 23 rokov, v lige debutoval za Žilinu ako 16-ročný. Káčer sa po zranení Škvarku stal dočasným kapitánom MŠK a podáva kvalitné výkony.

Branislav Sluka, ktorý si získal veľkú pozornosť a uznanie ako krajný obranca, má iba 20 rokov, no podáva spoľahlivé výkony v obrane a získal si dôveru trénera. Branislav však ešte minulú sezónu hral v B-tíme a je odchovancom Šošonov.

Dominik Holec patrí medzi najlepších brankárov v lige, nastupuje pravidelne. Má 24 rokov, stabilné, spoľahlivé výkony. Minulý rok získaval zápasovú prax práve v Senici, no je odchovancom Žiliny.

Odchovancami MŠK sú aj Martin Králik, Ján Minárik, Patrik Myslovič a Vladimír Majdan.

Fakty

Presný priemer veku hráčov, ktorí dnes zasiahli do zápasu je 21,21 na jedného hráča. Odchovancov Žiliny bolo presne 10, zo 14-tich hráčov, ktorí zasiahli do zápasu, bolo 13 Slovákov. Nastúpili štyria “tínedžeri“, 2 debutanti – Patrik Myslovič a Ján Minárik, jeden aktuálny dorastenec, štyria hráči z B-tímu.